İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi


 

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi ile geleceğinize büyük bir yatırım yapın!

Kaliteli eğitim ve prestijli diploma denilince akla ilk gelen ülkelerden biri her zaman İngiltere olmuştur. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak, Türkiye’de aldığını lisans diplomasını çok daha değerli hale getirecek. İngiltere’de master yapmış biri olarak çok daha donanımlı, farklı ve tercih edilen bir aday olarak kariyer yolculuğunuzda emin adımlarla yürüye bileceksiniz.

İngiltere’de yüksek lisans 1 yıl sürüyor. Bu hem zaman hem de maliyetten tasarruf demek!

Yüksek lisans eğitimi için İngiltere’nin dünya çapında çok tercih ediliyor olmasının temel nedenlerinden biri de eğitim süresinin 1 yıl olmasıdır. Özellikle ABD, Kanada yada diğer Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında bu özelliği İngiltereyi hem süre hem de maliyet olarak cazip ve avantajlı kılmaktadır.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almanın maliyeti, vakıf üniversiteleriyle aynı!

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi bir yıl, vakıf üniversitelerinde ise genellikle iki yıl sürüyor. Toplam maliyetler göz önünde bulundurulduğunda yüksek lisans eğitimini İngiltere’de almak hem maliyet, hem de kariyer hedefleri bakımından daha doğru ve mantıklı bir seçimdir.

En doğru tercih: İngiltere’de yüksek lisans

İngiltere sadece sanat ve kültür değil aynı zamanda ülkenin her yerine yayılmış üniversiteleri ile bir eğitim merkezidir. Her yıl binlerce uluslararası öğrenci, kaliteleriyle ünlü İngiliz Üniversitelerine, yüksek lisans eğitimi almak başvurmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans sizin için de en doğru tercih olabilir.

İngilizceniz yeterli değilse üzülmeyin. Pre-master programları sizi İngiltere’de yüksek lisans eğitimine hazırlıyor.

İngiltere’de yüksek lisans programlarına direk olarak başlayabilmeniz için not ortalamanızın yanı sıra İngilizce seviyeniz de önemlidir. Bu durumda olan öğrenciler de düşünülmüş ve yeterliliklerini sağlayabilecekleri Pre-Master ve Pre-MBA programları İngiltere’de alacağınız eğitim seçenekleri içerisinde yer almaktadır. Bu sayede yüksek lisans eğitiminize başlayabilmeniz için gerekli yeterliliğe sahip olabileceksiniz.