Okul İlk Günü

kaplan-Dublin-worldyurtdışı
Kaplan International Dublin

Okul, kalacağınız eve içinde harita olan ve kaçta okula gelmeniz gerektiği, okulla ilgili bilgiler içeren bi mektup yollamış oluyor.
İlk gün 08:30 da okulda oluyorsunuz ilk önce size okul ve Dublin ’le ilgili çeşitli bilgilerin olduğu bir dosya veriyorlar ardından bazı belgeler dolduruyorsunuz ve okulla ilgili bilgilendiriliyorsunuz. Ardından bi seviye tespit sınavı yapılıyor ve tekrar okulla ilgili bilgiler verilmeye devam ediliyor. Ardından sosyal program sorumlusu size şehri gezdiriyor 1 saatlik
bi walking tur ardından okula dönüp seviyenizle ilgili kitaplar ve ders programınız veriliyor ve sonunda hep beraber bi bara gidip bişeyler içiyorsunuz. Bütün bu işlemler yaklaşıp 15:00’ a kadar sürüyor.

Sınıflar ve Eğitim

Okulda 10 sınıf var ve dersini ya sabah ya da öğleden sonra oluyor bu seviyenize, sizin seviyenizdeki sınıflardaki aynı uyruktan öğrenci sayısına göre değişiyor anladığım kadarıyla ama isterseniz değiştirmek mümkün.
Sınıflar rahat maksimum 15 kişilik genelde dersler konuşma üzerine kurulu sürekli bi aktivite yapılarak işleniyor ve bir ders bir buçuk saat sürüyor. Her kitap iki hafta işleniyor ve tabiki ödevler veriliyor bunun dışında bilgisayar ortamında K +tools ve K +extra diye online platformaları var burada kendi seviyenizle ilgili egzersizler yapıyorsunuz.
Her 5 haftanızda bi level testine giriyorsunuz sınavı geçebilirseniz bir üst seviyeye çıkıyorsunuz tabi sınıfta herkes farklı tarihlerde başladığı için her hafta bi sirkülasyon oluyor yeni sınıf arkadaşları ediniliyor.

Tensu ERGİN – Kaplan International (Dublin)

 

Kaplan Dil Okulları Hakkında bilgi veren sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Dublin 2 – Tensu Ergin