İngilizce Bilmek Önemli

İngiltere Bath - World Yurtdışı Eğitim
İngiltere Bath – World Yurtdışı Eğitim

Günümüzde iletişim ve ulaşımın gelişmesi başka ülkelerle olan ticari, sosyal ve kültürel yakınlaşmanın artmasına sebep olmaktadır. Bu yakınlaşmanın sonucu olarak da ortak bir dil kullanımın gerekliliği artmaktadır. İşte tam bu noktada İngilizce özellikle de dünya daki güçlü ülkelerin kullandığı bir dil olması sebebi ile önem kazanmaktadır. İletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi gibi uluslararası faaliyetlerin hemen hepsinde İngilizce kullanılmaktadır. Bu da İngilizce ‘nin kendimiz geliştirmek adına, dünyadaki olayları ve gelişmeleri takip etmek adına ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

1990 ‘lı yıllardan sonra İngilizce ‘nin zorunlu ders olarak okutulması bu dilin gelecek için öneminin bir başka  göstergesidir. Öğrenciler ve Veliler gün geçtikçe yabancı dilin önemini kavramakta ve bu alandaki açıkları kapatmak için kurs, özel ders gibi yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu yöntemlerin yabancı dili kullanım açısından öğrencilere katkı sağladığı kesindir. Ancak hiç bir yöntem öğrenilen dili sürekli kullanmak hatta kullanmak zorunda kalmak kadar etkili değildir. Bu sebepten bu dil ana dili İngilizce olan bir ülkede öğrenilmeli ve pekiştirilmelidir. Bu sayede hem kalıcılık hemde akıcılık sağlanır.

London_UK worldintedu.com
İngiltere Londra – World Yurtdışı Eğitim

İngilizce Neden Önemli

Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyar insan İngilizce konuşmaktadır. İngilizce günümüzde uluslararası dil, iletişim dili veya dünya dili olarak da bilinmektedir. Bunun en büyük sebebi Amerika Birleşik Devletleri’nin dünya üzerinde artan ekonomik ve kültürel gücüdür. İngilizce artık birçok alanda özellikle de iş hayatında gereklilik haline gelmiştir. Dünya üzerinde birçok ülke resmi dil olarak İngilizce’yi kullanmakatadır. Resmi dili İngilizce olmayan ülkelerde’de yabancı dil eğitimi olarak verilmektedir. Birleşmiş Milletler’in resmi dilidir.

İngilizce Nerelerde Kullanılıyor?

LondraUK- worldintedu.com
Londra İngiltere – World Yurtdışı Eğitim

Anadili İngilizce olanlar daha çok Amerika Kıtası, Avustralya ve İngiltere ve çevresindeki adalarda kullanılmaktadır. Ayrıca Okyanusya’da da çok konuşulan bir dildir. Dünyada resmi dil olarak en çok kullanılan 3. dil olmasına rağmen, dünyada en çok kullanılan 1. dildir. Dünyada İngilizce iletişim dili olarak kabul edilir. Bu yüzden 2 milyarı aşkın kişi en basit seviyede de olsa İngilizce bilmektedir. Bununla birlikte İngilizce en fazla bilinen 2. dil olma özelliğini de kapsar. İngilizce dünya’nın çoğu yerinde konuşulur. Ana dili İngilizce olanların en fazla olduğu yer Amerika Birleşik Devletleri’dir.

İngiltere Eğitim Sistemi

Londra Dil Okulu Fiyatları 2016

İngilizce dilinin Önemi