YURTDIŞI
 SERTİFİKA PROGRAMLARI

sertifika-programlari-worldinteduEğitim hayatına yurt dışında en seçkin okullarda devam etmek isteyen öğrenciler için alternatifler bitmiyor. Zamanı ve bütçeniz kısıtlı ise ve daha çok pratik yaparak iş hayatına atılmak istiyorsanız sertifika programları tam size göre bir tercih. Bu programlar sayesinde istediğiniz bir alanda teorik ve pratik bilgiler almanız ve kendiniz geliştirmeniz mümkün. Daha kısa sürede, daha az maliyetle herhangi bir sınav notuna ihtiyaç duymadan,  dünyanın istediğiniz herhangi bir ülkesinde eğitim alabilirsiniz. İşletme, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Finans, Muhasebe, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Proje Yönetimi ve İnsan Kaynakları, Aşçılık vb. gibi alanlarından birini seçebilirsiniz.

Sertifika Programları ayrıca seçtiğiniz ülke ve alana bağlı olarak önde gelen şirketlerde eğitim alanınız üzerine staj yapma imkanı da sunar. Bu şekilde aldığınız bir eğitim ile iş dünyasına girdiğinizde her zaman bir adım önde olursunuz.

Yurt Dışında Sertifika/Diploma programlarına neden Katılmalı?

Sertifika-World yurtdışı eğitimÜlkemizde çok yaygın olmasa da yurt dışında alacağınız bir sertifika veya diploma programı tüm dünyada tanınmakta ve kabul görmektedir. Ancak bu programlar sonrasında yapacağınız stajlar veya iş tecrübeleri sayesinde Türkiye’ye döndüğünüzde etkili bir CV ye sahip olmanızı sağlamakta ve bunun yanında geliştirdiğiniz yabancı dilinizle sizi her zaman bir adım önde tutmaktadır. Bunların yanında gittiğiniz ülkenin kültürünü öğrenmek, bu öğrendiğiniz kültür ile kendi kültürünüzü harmanlayabilmek sizin kariyerinize katkı sağlayacaktır.

Master Yerine Sertifika Programı mı?

İş dünyasında uluslararası sertifika programları master programlarının önüne geçmeye başladığı görülmektedir. Çünkü master programları genelde teorik eğitime ağırlık vermişken, Sertifika/Diploma programları hem teorik hemde pratik eğitime ağırlık vermiştir. Bu özelliğinden dolayı ülkemizde sıkça arana “deneyim” bu programlar sayesinde çözüme ulaşmaktadır. Yurt dışında alınan bir sertifika veya diploma programının bir diğer avantajı üniversitedeki teorik eğitimden sonra, alanında uzman yöneticiler tarafından uygulamaya yönelik pratik bilgiler almaktır. İş hayatında yöneticilik yapmış kişilerin kazanmış olduğu tecrübeyi örnek olaylarla katılımcılarla paylaşması, şirket yönetiminde kullanılan metotların açıklanması ve yol gösterici yöntemlerin gösterilmesi katılımcıların uzun sürede edinmeyeceği tecrübeyi kısa sürede sağlayacaktır.
Sertifika-worldinteduBununla birlikte sertifika programları hem süre açısından çok esnektir hem de alan açısından çok zengindir. 1 ile 12 ay arasında değişen çeşitli programlar yurt dışında eğitim için çok fazla vakti olmayan ve sadece alanında uzmanlaşmak isteyenler için idealdir. İngilizcesi iyi durumda olup İş hayatına başlamadan master yapmak istemeyip, çalışmayı düşündüğü alanda yurt dışında eğitim almak isteyenler için  ideal bir programdır.
Sertifika ve diploma programlarında kabul koşulları master programlarına nazaran daha kolaydır. Master programlarında not ortalaması, GRE, GMAT, IELTS, TOEFL gibi şartlar aranırken sertifika / diploma programlarının çoğunda bu şartlar aranmaz. Sertifika genellikle 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak ve yabancı dil bilginizin yeterli olasına bakılır. Eğer yabacı diliniz yeterli değil ise bu da paket programlar sayesinde çözüme kavuşur. World Yurtdışı Eğitimin deneyimli kadrosu size başta Amerika, Kanada, Avustralya ve Avrupa olmak üzere istediğiniz her hangi bir ülkede size destek olacaktır.