DUBLİN – 10.04.2016

Eve Varış

Türk Hava Yolları’yla hiç bi sıkıntı yaşamadan Dublin’e vardım 30 kg lık bagaj ve 8kg lık kabin bagajı hakkım vardı ama bagajımı alırken tartmadilar bile teşekkürler THY. Dublin’e varınca ilk olarak vize kontrolunden geçiyoruz burası için okul evraklarının yanımızda olması önemli görevli polis konaklama, sağlık sigortası ve kayıt belgelerimi pasaportumla beraber inceleyip vizeyi uzatmam gerektiğiyle ilgili bilgileri verdikten sonra ülkeye giriş yapıyoruz. dublin-havalimani-irlandaDublin Havalimanı çok büyük değildi bagajımı aldıktan sonra Tourist Information Centre’dan harita ve ilgimi çeken broşürleri topladim. Kalacağım eve ulaşım için taksi kullandım daha dakika bir gol bir bagajimi yerleştirirken gülüşmeler espriler burada evet insanlar gerçekten sıcak kanlıymış. Evle havalimanı arası yaklaşık 20km vardı ve 35 euro ödedim eve varana kadari Dublinle ilgili ilk bilgileri taksi soförü verdi kalacağım muhitten bahsetti genel olarak iklim ve havadurumu ve ulaşımla ilgili küçük tüyolar verdi.dublin-tensu-worldyurtdisiegitim
Benim buradaki ailem yalnız yaşayan bir kadın evde benim odam dışında iki oda daha var aynı okuldan başka öğrencilerin kaldığı meksikalı bi ev arkadaşım var yani. Burada yüksek binalar apartmanlar pek yok tabi ki şehir merkezinde varlar ama homestay konaklama yapıyorsanız merkeze otobüsle 40 – 50 dk uzaklıkta müstakil evlerde yaşıyorsunuz. Aileler zaten odalarını kiralamaya alışmış ve belli düzenlerini kurmuşlar sizi pek bunaltmıyorlar sıkıntı yaşarsanız da bunu okulla paylaşırsanız çözmek oldukça kolay.

Evde valizimi boşaltıp biraz dinlendikten sonra ev sahibim arabasıyla nereden otobüse bineceğimi nerede ineceğimi gösterdi ve şehir merkezinde arabasıyla biraz dolaştık okulu gösterdi içim rahat edene kadar ilk gün ulaşımı nasıl yapacağımı anlattı.

Tensu ERGİN – Kaplan International (Dublin)

Dublin 1 – Tensu ERGİN