Yurt dışındaki yarıyıl tatili veya yaz okulu hakkında genel bilgiler:

worldintedu-yaz-okuluYurt dışında yaz okulu öğrencilerimize sadece dil öğrenme imkanını değil aynı zaman da bir dilin yaşam içerisinde kullanıldığı her noktada onu yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Dil öğreniminiz sadece sınıf içerisinde ders anlatımı, test ve sınıf içi iletişim ile sınırlı kalmayacaktır. Ders dışında başka ülkelerden gelen akranlarınız ile hem konuşmanızı geliştirme, hem de değişik kültürler tanıma şansını da elde etmiş olacaksınız.

Yabancı dil yaz okulları sayesinde daha verimli ve hızlı öğrenilecek…

worldintedu-yaz-okuluÖğrenciler erken yaşta yurt dışı deneyimine sahip olacakları gibi, farklı kültürleri keşfetmeyi de genç yaşta öğrenirler. Farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinip, bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan sıra dışı bir yaz okulu tecrübesi sahibi olurlar. Erken yaşta kazanılacak bu tecrübe öğrencinin kişisel gelişimi, kendine olan güveni ve olaylara bakış açısını etkilemektedir. Aynı zamanda yeni arkadaşları ile iletişim kurabilmeleri için öğrendikleri dili kullanmaları gerekmekte, bu sayede de  dil öğrenimi ve gelişimi çok daha verimli ve hızlı olacağı gibi kelimelerin doğru telaffuzlarını da öğrenme imkanı sağlayacaktır.

Yaz okulu sadece ders demek değil; gezmek eğlenmek de lazım…

worldintedu-yaz-okuluYaz okulu sadece derslerle sınırlı değildir. İletişim ve kişisel gelişimlerini geliştirmek için aktiviteler, spor faaliyetleri ve değişik eğlenceli organizasyonlar ile kampüs hayatını eğlenceli şekilde geçirmeleri sağlanmaktadır. Yaz okullarını sadece ders ve okul havasından çıkarıp bir yaz kampına dönüştürmek için kampüs dışında da faaliyetler yapılmaktadır. Okulun bulunduğu şehir gezisinden başlanarak seçilen programın özelliğine göre çevre şehirlere de geziler düzenlene bilmektedir.  Bu gezilerde turistik ve tarihi yerler görülmekte, uygun dönem olduğu müddetçe tiyatro ve konserlere gidilebilmektedir.  8-17 yaş aralığındaki bir çok öğrenci bu deneyimi yaşamaktadır. Belki ilk defa çocuklarından ayrı kalacak aileler, çocuklarının kişisel sorumluluk duygularının gelişmesine fırsat tanımış olacaklar. Bu adım ne kadar erken atıldıysa kazanımları o kadar fazla olacaktır.

worldintedu-danışmanWorld Yurtdışı Eğitim her alanda olduğu gibi bu alanda da deneyimli kadrosu ile yanınızda. Özellikle minik öğrencilerimiz için oluşturulan gruplar başlarında mutlak deneyimli bir danışman gitmektedir. Danışmanımız öğrencilerimizin Türkiye den çıkıp, ülkemize tekrar dönene kadar hep yanlarında ve tüm ailelerin 7/24 saat ulaşabilecekleri, gerektiğinde öğrencilerin her türlü ihtiyacına anında cevap verebilecek, öğrencilerin tüm deneyimler boyunca onlara rehberlik edebilecek donanımdadır.

Hello Casino